Nová posila v boji proti atopickému ekzému!

Atopický ekzém je zánětlivé kožní onemocnění, které se vyznačujte suchou kůží a svěděním. Obvykle se projeví už v dětství a může se spojit s projevy senné rýmy, astmatu či potravinovou alergií, čemuž se říká atopický syndrom.

Čím dál tím více dětí trpí příznaky atopického ekzému. I když se atopický ekzém ve většině případů zhojí do období dospělosti, stále zůstává 6% dospělých postiženo touto nemocí. Kromě léků, které se užívají na léčbu rozhořelého zánětu, je základem léčby atopického ekzému pravidelné promazávání kůže a dodržování zásad, které mohou zabránit vzniku nového zánětu. Každý pacient by si měl osvojit rituál ošetřování kůže, který měl být součástí každodenní hygieny.

Novou posilou v boji proti atopickému ekzému jsou produkty značky Protopan®. Tato novinka bude v lékárnách k dostání od 1. 11. 2012, ale už nyní si ji můžete objednat v e-shopu na internetových stránkách www.protopan.cz. K dostání je:

  • Protopan® promašťovací mléko – je určeno pro suchou až velmi suchou pokožku se sklonem k šupinatění. Je vhodné pro péči o pokožku celého těla. Napomáhá pokožku promastit, zklidnit a regenerovat.
  • Protopan® promašťovací krém – dostává hluboko do kůže všechny potřebné složky, které jsou důležité pro tvorbu účinné kožní bariéry. Ta má v popisu práce bránit vniku škodlivých a dráždivých látek do kůže.
  • Protopan® Probiotika + inulin – doplněk stravy, který napomáhá v tlustém střevě ke vzniku a udržení optimální mikroflóry
  • Protopan® Omega 3&6 – doplněk stravy, který posiluje kůži, dodává chybějící látky, zmírňují svědění a kožní zánět
  • Protopan® pH balance – doplněk stravy určený k udržení optimálního pH organismu. Jedním z důvodů vzniku a zhoršení atopického ekzému je špatná životospráva a překyselení organismu. Tento doplněk stravy výrazně napomáhá k odkyselení a to pozitivně působí na udržení správného pH pokožky.