Krásy Řecka a řeckých ostrovů

Řecko

Řecko patří mezi turistická lákadla a nejvyhledávanější cíle poznávacích zájezdů. Tento stát se nachází v jižní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a na Korintském poloostrově. Hlavním městem jsou Athény a jejím nejvyšším bodem je hora Olymp s výškou 2 919 m.n.m.

Řecko patří mezi nejoblíbenější letní turistické destinace především díky blankytně modrému moři s možností sportovního potápění, písečným plážím, jež jsou lemovány hotely nebo strmými skalami (s přístupem pouze po schodech) s pozvolným vstupem do moře, úchvatné přírodě, příjemně teplému klimatu, nesčetnému množství památek, dobrému jídlu a přátelské mentalitě řeckých obyvatel.

V moři lemující řecké pobřeží se nachází mnoho druhů ryb nejrůznějších barev, ale setkat se zde můžete i s medůzami, ježovkami a želvami.

Řecká kuchyně se skládá především z mořských živočichů, olivového oleje, čerstvé zeleniny a voňavých bylinek. Tvoří ji 3 chody – předkrm (saláty, pomazánky – tzatziki, lehké omáčky), hlavní jídlo (gyros, souvlaki, musaka, saganaki aj.), dezert (baklava, galaktoboureko aj.). Z nápojů si v Řecku určitě vychutnáte lahodná vína, Metaxu (koňak) nebo Ouzo (místní tradiční nápoj – anýzová kořalka).

Řecké ostrovy

Dovolená Řecko není charakteristická pouze pro samotnou mýtickou zemi, ale i pro její přilehlé ostrovy s čistě bílými domky s modrými okenicemi a střechami. Řeckých ostrovů je více než 2000. Řecké ostrovy se nachází v Iónském a Egejském moři. Nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími řeckými ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Korfu, Lefkada, Kefalonia, Zakynthos, Santorini, Mýkonos, Samos, Kos, Lesbos, Karpathos, Skopelos, Skiathos a Chios.

New Travel.cz

Výhodné letecké zájezdy Řecko s polopenzí nebo all inclusive, se snídaní a nebo bez stravy např. na největší řecký ostrov Krétu, starobylý ostrov Rhodos, romantický ostrov Santorini či nejzelenější z řeckých ostrovů Korfu zakoupíte v cestovní agentuře New Travel.cz.

Využijte i Vy výhodné nabídky last minute Řecko. Stačí si pouze vybrat lokalitu, termín a odletové místo (Praha, Brno, Ostrava).