Elektronické cigarety snižují zdravotní rizika spojená s kouřením

Nedokážete si svůj život představit bez cigaret? Trávíte spoustu času ve společnosti přátel, kteří jsou také vášnivými kuřáky? Nechcete-li s kouřením přestat, ale přesto udělat něco pro své zdraví a snížit zdravotní rizika spojená s kouřením, tak zaměňte klasické cigarety za elektronické cigarety.

elektronická cigareta Joyetech eMod
elektronická cigareta Joyetech eMod

Elektronická cigareta

Elektronická cigareta nebo-li e-cigareta představuje zařízení patentované v roce 2006 v Číně, jež je vhodnější a zdravější alternativou ke kouření jemně řezané tabákové směsi zabalené v cigaretovém papírku a vybavené filtrem, tzv. klasické cigarety.

V porovnání s klasickou cigaretou se vnitřní část elektronické cigarety nespaluje, ale pouze se z ní odpařuje náplň, jež je kuřákem ve formě páry podobné kouři vdechována.

Jaké jsou hlavní součásti elektronických cigaret?

Elektronické cigarety se skládají z:

• baterií (Li-ion akumulátory včetně řídící a regulační elektroniky) – pro slabší kuřáky (max. 10 ks klasických cigaret/den) je doporučován výkon 180 mAh, pro silné kuřáky (20 ks klasických cigaret/den) je doporučován výkon 650 mAh a pro extra silné kuřáky (30 ks a více klasických cigaret/den) je doporučován výkon 1.100 mAh
• žhavení (atomizer, clearomizer, cartomizer)
• náplní (nebo-li e-liquidů) – jejich základem je propylenglykol nebo glycerol či směs obou a obsahují zdravotně nezávadné přísady jako aromatické látky všelijakých příchutí (např. ovocné, exotické), vodu, alkohol, organické kyseliny a v neposlední řadě různé množství nikotinu.
• nabíječek, příp. jiného příslušenství

elektronická cigareta Innokin iTaste 134
elektronická cigareta Innokin iTaste 134

Jací jsou nejznámější výrobci elektronických cigaret?

Na našem trhu je k dispozici mnoho produktů výrobců elektronických cigaret, jež se předhání v neustálých vychytávkách a inovacích svých výrobků. Nejznámějšími značkami jsou eGo, Joyetech, Innokin, Gripy a eLips.

Jaké jsou výhody elektronických cigaret?

Elektronické cigarety výrazně snižují zdravotní rizika spojená s kouřením, neobtěžují okolí zápachem a kouřem z tabáku, snižují rizika vzniku požáru a šetří finanční prostředky kuřáků v zemích zatížených vysokou spotřební daní.

1 komentář

  • Taky jsem byl přesvědčen abych vyzkoušel elektronickou cigaretu. Přítelkyně mi e-cigaretu pořídila k narozeninám. Hlavně kvůli zdraví, když už nechci přestat 🙂 Ale musím uznat, že to má něco do sebe. Docela jsem si to oblíbil a hodně mi vyhovuje, že to můžu mít kdykoliv po ruce. Vlastně tu cigaretu nosím prakticky neustále na krku.