Co by nemělo chybět v lékárničce?

Lékárničky

Lékárničky jsou závěsné skříňky, pouzdra, kufry, brašny či batohy uzpůsobené pro dlouhodobé a bezpečné ukládání zdravotnického materiálu a léků. Zajišťují prevenci rizik úrazu v domácnostech, na pracovištích, táborech, zotavovacích akcích, sportovních a turistických akcích. Bývají označeny modře lemovaným symbolem červeného kříže v bílém poli nebo bílým křížem v zeleném poli.

Co bývá součástí lékárniček?

Standardní náplně domácích a pracovních lékárniček obsahují teploměr lékařský v pouzdře, pinzetu anatomickou, rychloobvaz, obvaz hotový, gázu hydrofilní, obinadlo hydrofilní sterilní a škrtící pryžové, náplast s polštářkem a bez polštářku, nůžky a zavírací špendlík. Součástí lékárniček mohou být i nejrůznější léky k vnitřnímu užití (Paralen, Acylpirin, Ibalgin, léky na rýmu, kašel, angínu a chřipku, živočišné uhlí, Zodac, Gastrogel aj.) a vnějšímu použití (Fenistil gel, Panthenol gel, Ichtoxyl aj.) a dezinfekce (Septonex aj.).

Kde lze rychle a jednodušše autolékarničky zakoupit?

Kompletně vybavené lékarničky si můžete pořídit online v klidu, rychle a jednodušše z pohodlí domova. Web Lékárničky.net je k dispozici pro všechny, kdo si potřebuje zakoupit kvalitní a pečlivě vybavenou lékárničku jakéhokoli typu. Najdete zde lékárničky, autolékárničky, nástěnné lékárničky, brašny první pomoci, kufry první pomoci, batohy první pomoci a náplně do lékárniček.

Náplně do lékárniček jsou označovány Basic EU a Special EU. Náplňě Basic EU jsou vhodné pro menší firmy nebo organizace s běžnou mírou rizika úrazu, např. kanceláře, rekreační sportovní zařízení, hotely apod. Náplně Special EU jsou doporučovány pracovištím s vyšší mírou rizika úrazu, např. školy, kuchyně, obchody, dílny, výrobní podniky, svářečská pracoviště, kotelny apod. Vyšší míra rizika úrazu zahrnuje zvýšené riziko pádů, opaření, popálení, omrzlin, zasažení el. proudem aj.